Mnohé postihují opakující se „nachlazení“ nebakteriálního původu, znepokojivě časté močení a bolestivé močení. Jaké důvody za tím ale mohou být?
Všichni víme, jak zdravý je příjem tekutin. Snažíme se tedy vypít alespoň 3 litry vody denně – zvláště v létě. Samozřejmě, že různé tekutiny mají samy o sobě hodnotu požitku: káva / čaj s přáteli, ozvěžující smoothie ráno po tréninku nebo během dne. Pokud však po požití tekutin pociťujeme bolest v močovém měchýři a pocit naplnění močového měchýře se stává trvalým, může to být dokonce příznak vážného problému. Jedná se o syndrom bolestivého močového měchýře, „bolest močového měchýře“, odborně známý jako intersticiální cystitida. Onemocnění, jehož podkladem je nepříjemný, bolestivý pocit v močovém měchýři, doprovázený častými podněty k močení, bolestivým močením a pánevní bolestí. Pocit bolesti, který zažíváme, se stává nesnesitelným, zvláště když je močový měchýř plný a zmírňuje se pouze tehdy, když je močový měchýř prázdný. Kvalita našeho života se zhoršuje, náš společenský život se hroutí. Čas strávený zábavou je hořký…
Co je vlastně naším orgánem v močovém měchýři? Jak to funguje? A co je příčinou problému?
Močový měchýř je vakovitý orgán s dutou strukturou, jehož stěny jsou tvořeny svalovými vlákny. Tyto udržují vytvořenou moč při požití elastický. Když se močový měchýř naplní a jeho stěny se rozšíří, okolní – pánevní nervy informují mozek, že je čas na močení. V případě syndromu bolestivého močového měchýře, je také problém s těmito příznaky. Normálně se tyto příznaky tvoří teprve tehdy, když je močový měchýř skutečně rozšířen, „plný“ a je čas na vyprázdnění. V případě intersticiální cystitidy však systém signalizuje i malé množství moči a tvorbu moči provází chronická pánevní bolest. Tento problém se týká naprosté většiny žen, nikoli však výhradně. Může se objevit i u mužů, ale přesné příčiny medicína dodnes nezná. Bylo prokázáno, že určité symptomy mají přímý vliv na rozvoj syndromu bolestivého močového měchýře. Jsou tím například ztenčení, poranění nebo absence vrstvy GAG a také další fyziologické faktory.
Co ovlivňuje rozvoj bolesti močového měchýře?
- Věk: Většina lidí se syndromem bolestivého močového měchýře je starší 30 let.
- Pohlaví: problém se obvykle vyskytuje u žen, jak je popsáno výše. U mužů je problém obvykle způsoben prostatou.
- Barva pleti a vlasů: Může se to zdát zajímavé, ale zdá se, že problém postihuje častěji lidi se zrzavými vlasy a světlejší barvou pleti.
- Již existující chronická onemocnění: například u lidí se syndromem dráždivého tračníku (IBS) a fibromyalgií je pravděpodobnější, že se u nich vyvine.
Jaké příznaky mohou naznačovat intersticiální cystitidu – syndrom bolestivého močového měchýře?
- chronická pánevní bolest – močový měchýř, uretrální, vaginální záření
- potíže s močením – časté podněty k močení
- vzhledem k předchozímu bodu, se obvykle vylučuje jen malé množství moči
- časté bolestivé močení ve dne i v noci (s vyprazdňováním močového měchýře bolest dočasně klesá a poté se opět zvyšuje s tvorbou moči)
Kombinace výše uvedených příznaků se může lišit od člověka k člověku, stejně jako jejich závažnost, existují některé příznaky, které se vyskytují pouze u určitých jedinců – v důsledku životního stylu. Přestože je intersticiální cystitida urologický problém, je důležité, aby výše uvedené příznaky nebyly bakteriálního původu a přetrvávaly / se brzy opakovaly, bez ohledu na antibiotickou léčbu. Je proto důležité, aby s výše uvedenými příznaky nebyl spojen žádný detekovatelný patogen.
Následující činnosti mohou být zodpovědné za zvýšení pocitu bolesti u osoby s bolestí močového měchýře: pohlavní styk, stres, menstruace, náhlé pohyby, vynechávání jídel, dehydratace, změna klimatu, těžké zvedání, stání, zadržování moči, nošení těsných kalhot.
Možné léčby
Přestože existuje mnoho názorů na léčebný protokol onemocnění, v současné době neexistuje definitivní způsob léčby. Existují však určité léky a chirurgické možnosti ke snížení problémů, které pacienti zažívají. Kromě toho existují doplňky stravy, které mohou zmírnit příznaky intersticiální cystitidy a výrazně zlepšit kvalitu života postižených.
UNISIS od Diamondlily je takový doplněk stravy!
Klinické studie prokázaly, že některé suplementy, již známé z kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové a glukosaminu používaných k léčbě ortopedických onemocnění, výrazně snižují příznaky intersticiální cystitidy. UNISIS obsahuje kombinaci látek, které mohou významně přispět k regeneraci stěny močového měchýře a ztluštění vrstvy GAG, která ji chrání, a tím uplatňovat svůj účinek zevnitř. Tradiční léčba syndromu bolesti močového měchýře je často vyloženě nepříjemná – a je třeba ji čas od času opakovat, aby účinek vydržel. UNISIS je naproti tomu doplněk stravy, jehož obsah hyaluronátu sodného podporuje obrannou linii buněk močového měchýře a jeho další složky dokážou přirozeně snižovat zánětlivý stav.
Objednejte si 3-měsíční dávku UNISIS nyní za mimořádně dostupnou cenu a zbavte se dlouhotrvající bolesti!